Týden bez pečiva - vyhodnocení

12. října 2018 v 13:30 | Michaela |  Týdenní úkol
Nevěřila jsem tomu, ale zvládla jsem vážně celý týden bez pečiva!
A ani mi nechybělo tak moc jak jsem si myslela, že bude. Dokonce při dnešním nákupu na zítra jsem si opět žádné pečivo nevzala. Nechápu to. Chodila jsem v obchoďáku kolem toho pečiva a přemýšlela, co bych si asi tak dala za odměnu. Tenhle nový vícezrnný patvar? Támhletu ovesnou placičku? Něco sladkého? Všechno vypadá skvěle, ale větší chuť mám na tu směs ořechů, okolo které jsem celý týden chodila a nestihla ji ochutnat, a tu mou nově oblíbenou čerstvou ovocnozeleninovou šťávu mají zrovna v akci. Rozpačitý
Z toho vyvozuji, že asi nejsem závislá, jak jsem si původně myslela, ale jen šíleně líná. Líná vymýšlet něco dalšího, když namazat si s sebou na sváču rohlík se sýrem funguje.
Co by vás mohlo ještě zajímat? Jak se tedy změnil můj jídelníček? Jak už jsem naznačila ve výzvě, trávím více času v kuchyni. Pochopitelně, když jsem byla zvyklá dát si rohlík k masové směsi, když se mi nechce vařit brambory a ani na ně nemám chuť. Teď jím zeleninu po kilech, protože se z ní dá vyčarovat spousta vlastně zdravých, sytých a překvapivě dobrých jídel! Věděli jste, že se dají upéct mrkvové hranolky? Když to pořádně okořeníte, osolíte, jsou fakt výborné! Kaše mi víc chutná pokud uvařím brambory a brokolici půl na půl a společně to rozmixuji s trochou mléka (dávám sojové nebo podobně, co mám doma, protože klasické mléko nepoužívám, nepiju). A prý se dá udělat i z květáku... V sobotu jsem byla nucena dát si večeři v nákupáku a v záplavě rychlého občerstvení jsem si vybrala Hummus od Uga a k tomu ochutnala od parťáků nějaké kuře z KFC kyblíku. Řeknu vám, že to bylo mnohem lepší, než jsem čekala, a budu potřebovat zkusit si tuhle mňamku udělat doma.
A teď ty mé obávané svačiny. Mimo prvoplánové možnosti typu: banán, jablko, kefír, jogurt, rýžové chlebíčky, proteinová nebo müsli tyčinka, se mi osvědčilo vzít s sebou třeba směs ořechů, kterých je na trhu v současné chvíli vážně neskutečný výběr. Našla jsem skvělý recept, kde slečna doporučovala jako sváču šunku namazanou tvarohovým sýrem a do ní zarolovat nějaký kousek zeleniny jako třeba papriku. Zkoušela jsem i ředkvičku a chutná to skvěle, takové jedohubky. Tenký "filet" okurky zase lze namazat třeba tuňákovou pomazánkou a zarulovat. No a výběr ovoce je přeci také širší než jablko a banán. A když už nevíte co dřív, můžete si dát mix oblíbeného ovoce nebo koupit už udělaný sezonní mix.

Mám-li tedy krátce shrnout své poznatky za týden: Chci zkusit více výzev, ať už jakýchkoli, abych si rozšířila obzory, protože to je věc, která mě tenhle týden obravdu bavila. Jedla jsem stále něco, neustále něco nového, nové kombinace se nabízely skoro samy, nebyla to vůbec nuda a chci v tom pokračovat.
Nejdůležitější poznatek: Nejdřív přemýšlej, šetří to čas a ve výsledku usnadňuje život... Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama