Říjnová knižní výzva I.

7. října 2018 v 20:10 | Michaela |  Knižní výzva
Čtu celkem ráda, ale při nedávném stěhování jsem mimo jiné zjistila, že mám rozečtenou asi miliardu knih a nejsem schopna žádnou dočíst. A to jsem se zrovna nedávno při sledování videí na YouTube posmívala jedné paní, co se netajila tím, že si pořád jen kupuje knihy a vlastně nečte - v čem jsem na tom tedy já lépe nebo jinak? Zřejmě zatím v ničem, každopádně s tím zkusím něco udělat a podělit se každý týden o jakousi minirecenzi.

A začneme hned, protože stěhování mě opravdu nakoplo k tomu, abych jednu knihu z té rozečtené kupy vzala a opravdu dočetla:

Severská mytologie - Neil Gaiman

"Naprosto nepostradatelná kniha pro všechny milovníky severských mýtů..." To byla věta, která mě přesvědčila o koupi knihy, protože se považuji za milovníka mýtů všeobecně. A dobře jsem udělala, že jsem si ji vzala. Příběhy o hrdinských činech bohů jako je Tór, Ódin nebo Loki, mě braly vždycky, ale do chvíle než jsem přečetla knihu jsem vlastně nevěděla víc, než mi nabídly profláklé velkofilmy na motivy komiksů od Marvelu. Kniha tyhle příběhy podává trochu jinak. Samozřejme, že oproti filmu vám při čtení knihy může víc pracovat fantazie a tak, i když jsem se některým historkám musela vážně smát - při dosazení do scény představitele postavy známého z filmu, kniha se mi vážně líbila a jsem ráda, že ji mohu mít ve své knihovničce.
Doporučit knihu určitě mohu, ale jen lidem co mají rádi sci-fi, fantasy a mají smysl pro humor a nebudou nad tím, čeho se dočtou moc vážně přemýšlet... Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama