Přibyslavská in-line dálnice

7. října 2018 v 22:01 | Michaela |  Cestou, necestou
Letos na jaře jsem se konečně odhodlala pořídit si in-line brusle. No co vám budu povídat, ze záměru udělat něco pro své zdravější a lepší já se rychle stala závislost. A to hlavně díky místu, o kterém chci dnes psát.
Co by si mohl začátečník bruslař přát více než rovný asfalt bez šílených stoupání a klesání, bez dalších ohrožení v podobě psů a motorových vozidel? Tak právě něco takového splňuje cyklostezka v Přibyslavi. Dodnes nechápu, jak vůbec někoho napadlo realizovat něco takového uprostřed Vysočiny, ale tomuto chytrému člověku bych chtěla opravdu poděkovat za to, že se Havlíčkobrodsko může pochlubit delší, rovnější, pro začátečníky vhodnější a celkově tisíckrát krásnější stezkou než má třeba i nedaleká v rovině ležící Čáslav.
Pár faktů: Město Přibyslav se cyklostezkou dlouhou přes 9km pyšní od roku 2011. Ta vede po trase zrušené železniční trati až do obce Sázava. Jako vážně, kdo by čekal krásnou rovnou stezku bez velkého převýšení právě na Vysočině kolem řeky Sázavy? No já byla hodně skeptická, když mi známé vyprávěly, jak je to tam pro in-line brusle skvělé. To se opravdu musí vidět, aby se člověk přesvědčil na vlastní oči.
Reálně vidím jedinou vadu, dobře, možná dvě. Ta podstatnější bude trápit asi jen úplné začátečníky a to dřevěné můstky přes řeku. Tyhle můstky jsou sice udělané moc krásně, ale pro začátečníky jich je moc, drncají a někoho, kdo ještě pořádně neví, jak držet rozložení váhy na nerovnostech může stát pár pádů. Takže opatrně, ale kdo si nenatluče, nemá šanci se zlepšit, ne? Mrkající Druhá věc by mohla vadit jen někomu, kdo si chce za každou cenu něco najít, ale přeci ji zmíním- cestou ani přímo na parkovištích není žádné občerstvení. Musíte vyjet kousek ze stezky nebo lepší zout brusle, tady stále mají navrch cyklisti, pro které je to asi primárně vybudované.
Pořád nevíte, co na téhle stezce tak opěvuji? No, já ji mám z Havlíčkova Brodu kousek. Tak se nechte pozvat na pěkný aktivní výlet. Třeba vás nalákám na krásná parkoviště na obou koncích, v Přibyslavi navíc ještě stezka začíná u vlakového nádraží. Mlsné jazýčky uspokojí cukrárna na nedalekém náměstí, kde si můžete koupit zmrzku a další dobroty sedm dní v týdnu. Jít si zabruslit v horku není žádný problém, jelikož po většinu cesty stromy kolem zajišťují skvělý stín, ale nejedná se o neprostupný prales přes který byste zas nic moc neviděli. Kousek před koncem trasy v Sázavě podjíždíte pod úchvatným viaduktem, který se klene nad údolím. Já jsem hold z téhle stezky prostě absolutně nadšená, ale to asi nemusím opakovat, toho už si určitě každý čtenář všiml.
Tak na viděnou v Přibyslavi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama