Na in-line brusle do Čáslavi

9. října 2018 v 8:00 | Michaela |  Cestou, necestou
Jestli jste četli můj článek (http://zabarevnymsklem.blog.cz/1810/pribyslavska-in-line-dalnice) o cyklostezce v Přibyslavi, určitě víte, že ráda bruslím a tím pádem vám ráda dám typ na další místo, kde se můžete trochu projet.
Město Čáslav nabízí bruslařům stezku o délce asi 3km z ulice Pod Pilou do Filipova. Tu mám projetou hodně krát, ale ještě nikdy jsem se nevydala na navazující stezku z Koudelova do Vrdů, jelikož se považuji za začátečníka a představa přejíždění běžné silnice, natož vlakových kolejí, mě děsí jak nejhorší noční můra.
Takže budu mluvit jen o těch třech kilometrech, které znám celkem důvěrně a jen tak nějaký "Gripen" už mě tam nevyděsí. Smějící se Proč ta hloupá poznámka? No, i když vím, že nedaleko se nachází vojenské letiště, když se mi celkem nízko nad hlavou poprvé objevily dvě stíhačky, udržet se na bruslích byl docela neočekávaný problém. Tak to jen tak mimochodem pro ušetření oděrek a nehezkých škrábanců na chráničích, kdybyste byli z daleka a o letišti neměli tušení. Mrkající
Co se týče asfaltu, jezdí se tu pěkně, relativně. Nazujete-li brusle v ulici Pod Pilou, počítejte, že za pár metrů budete brzdit, jelikož před mostem to trochu někdo nedomyslel a přes štěrkovo-hliněnou cestu se budete muset dostat na druhou stranu, kde pokračuje stezka. Chápu, že to má asi nějaký důvod, ale vážně neexistuje možnost, že místo přejezdu by bylo pokryté něčím, co se dá přejet i s malými začátečnickými kolečky? Na profi bruslích asi bez problému, ale většina lidí jezdí na malých a středních kolečkách, se kterými si tady při neobezřetné jízdě nenatlučou jen šťastlivci. Dál už je cesta pěkná, pokud vám nevadí jet jen přes svodidla vedle frekventované silnice a vyhýbat se nepořádku typu plechovky, co sem nepořádní spoluobčané dokážou vyhodit asi z okénka projíždějícího auta. Asi po kilometru se stezka stáčí vpravo do polí krátkým, ale pořádně strmým klesáním. V tuhle chvíli se vám otevře pohled vpravo na město, které jste dosud měli za zády.
No a dál už jen asi 2km pohodové jízdy bez aut jen trochu do kopečka, ale až se na kopci nedaleko od obce Filipov pokocháte pohledem do krajiny, prosvištíte krásně zpět dolů.
Čáslavská stezka jistě nikoho neurazí, ale mně zatím ani příliš nenadchla. Dám ji ještě šanci, až se odvážím přejet mezi oběma sousedícími stezkami, ale do té doby je u mě ta v Přibyslavi nepřekonatelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama