Říjen 2018

Hodina sportu 7dní v týdnu

Dnes v 7:25 | Michaela |  Týdenní úkol
Vzhledem k tomu, že oblékací výzvu jsem trochu podcenila, další zkusíme zas něco trochu jiného - a to sport.
Sice už od začátku roku jsem na pohyb zvyklá a postupně přidávám, ale většinou zvládám tak tři, čtyři hodiny týdně něčeho. Takže teď zkusím každý den hodinu něčeho. Pokusím se ať je výběr sportů rozmanitý a pokusím se co to vše co nejlépe zdokumentovat.
Přijímám tedy výzvu: Hodina sportu každý den, a přeju si jediné, abych vydržela a nezapomněla nic dokumentovat, protože na focení se u všeho co dělám, je potřeba si trochu zvyknout.

Týden se oblékej jako teenager - vyhodnocení

Dnes v 0:01 | Michaela |  Týdenní úkol
Tak nevím, jestli jsem tuhle výzvu vůbec splnila.
Původní nadšení se kamsi vytratilo už někdy v úterý, přestože jsem si předem připravila více kombinací než bych měla potřebovat. Najednou jsem měla pochyby, zda to, co mám nachystané, vůbec patří do tématu.
Z toho jsem tak trochu vyvodila, že plán se musí trochu změnit, upravit. Namísto šílených kreací jsem se nadechla a spokojila s představou, že budu nosit jen to, jak jsem se měla oblékat na střední, kdybych tenkrát věděla to, co vím teď a disponovala širším rozhledem v oblasti vkusu a nevkusu.
1. den jsem jela podle obrázku, akorát kousky nahradila tím, co mám ve skříni - mikina s kapucí, černé slim fitt džíny, ohrnuté trochu výš a klasické bílé tenisky s vakem na záda jsem doplnila barevnými náramky
2. den přišel kámen úrazu - potřebovala jsem na pracovní schůzku vypadat reprezentativně a nachystanou sukničku do A jsem na poslední chvíli vyměnila za kancelářskou bodycon a dovolila si rebelii jen v podobě šněrovacích kozaček a potištěného obalu na notebook místo kabelky
3. den bylo mou hlavní náplní dne cvičení, takže jsem svou klasickou černobílou kombinaci proměnila na trochu barevnější, protože mladí lidé mají rádi barvy, ne?
4. den vyžadoval další oficiálnější outfit, ale tentokrát jsem se odvážila do řasené sukýnky, balerínek a košile, abych po práci zvládla ještě nákupy a rodinnou sešlost
5. den jsem měla spoustu času pro sebe a tak jsem neváhala a strávila den v legínách, teniskách a parce povětšinou venku
6. den byl plánem colledge styl, ale zjistila jsem, že už vlastně nemám v šatníku ikonickou teplákovou bundu, tak jsem musela improvizovat s košilí a koženou bundou, což dle mého názoru působí také dostatečně mladistvě
7. den, čili dnes jsem potřebovala akorát nakoupit a vymyslet co sem napíši, takže tyhle šaty z dětského oddělení byly nakonec jasnou volbou
Tak co myslíte, zvládla jsem to alespoň trochu?

Dymytry a Hämatom

Včera v 9:59 | Michaela |  ... ve zkratce
Kapelu Dymytry mám ráda hodně dlouho. Byla jsem na několika jejich koncertech. Letos ale táhli tour s německou kapelou Hämatom, nejdříve po Čechách a pokud se nepletu, teď jedou společně zase po Německu.
Společně nedávno vypustili pecku s názvem Behind the mask, kterou teď naprosto zbožňuji. A klip taky nemá chybu Mrkající

Rozhledna na Lichnici

Sobota v 22:46 | Michaela |  Cestou, necestou
Dnes vám dám jeden rychlý typ, kam se ještě před zimou podívat. V létě jsem se byla znovu podívat na zřícenině hradu Lichnice, kde nedávno vybudovali rozhlednu od té doby, co jsem tam byla naposledy.
Já tohle místo minuji - díváte se z Železných hor na rovinu pod sebou a vidíte tak daleko, že máte pocit, že v tu chvíli můžete opravdu všechno. Za mne magické místo, opředené úžasnými legendami, na které mám spoustu vzpomínek.

Voňavé radosti začátku podzimu ve zkratce

Pátek v 18:31 | Michaela |  ... ve zkratce
Dlouho jsem nechápala, co mají všichni s pálením drahých voňavých svíček. Pochopila jsem asi až loni na podzim, kdy i ten malý plamínek čajové svíčky v aromalampě neskutečně zpříjemní domácí atmosféru.
Co se týče formy, v nichž si obvykle vůně kupuji, tak jsou to právě vosky. Svíčky sice vypadají nádherně, když je někde naaranžujete, ale co se týče vůně, u vosku mi přijde taková nejčistší právě tím, že sám o sobě nehoří.
A teď pár typů:

Warm cashmere - o této vůni už jsem mluvila, jak moc je má oblíbená a že takhle mi voní ta pravá atmosféra domova.. Je krásně výrazná, ale zase oproti Warm wool od Wood Wick jen slabý odvar. Což mi vyhovuje, jelikož si ji můžu v klidu pálit celý den a nemusím přemýšlet, že když ji teď nesfouknu, za minutu budu muset intenzivně větrat, pokud se nechci vystavit pořádné migréně.

Autumun pearl - mám právě rozdělanou a "naloženou" v lampě. Objednala jsem ji nanečisto a musím říct, že od té doby jsem za nic neměnila. Až teprve mi dojde, budu přemýšlet, čím ji nahradím. Co se týče složení, typu vůně, je svěžejší, květinovější, než předchozí zmiňovaná, i když obsahuje samozřejmě také vanilku.

Ebony & oak - to je prosím pěkně síla dřeva a jehličí. Kořeněná vůně, ze které mě umí pěkně rozbolet hlava stejně jako mě jindy dokáže pěkně vzpružit a donutit něco dělat. Relaxovat se při ní moc nedá - je opravdu intenzivní, ale jsou chvíle, kdy ji vážně zbožňuji.

Warm desert wind - vůně v kořeněném a meditačním tonu, která nemá až takovou intenzitu. Vyšla sice v letní kolekci, ale já si ji prozíravě schovala právě na přelom léta a podzimu, kam se mi hodí skvěle. Máte-li rádi kořeněné vůně ale vadí vám jejich intenzita, tahle vám bolehlav určitě nepřivodí.

A calm & quiet place- tady se snoubí čistota a koření do tonu pro mě až parfémového a kdyby někdo přišel s takovým parfémem, pak jsem asi našla ten "svůj", který zaboha najít nemohu.

Výstava The Burning Man Collection v Centru Černý most

Čtvrtek v 14:19 | Michaela |  Trocha kultury
Festival Burning man už mě pár let pořádně fascinuje. Když jsem o něm slyšela poprvé, přišlo mi to jako něco, co snad ani nemůže být reálné. Z umělecké stránky je to vážně fantastická událost, jež právem přitahuje pozornost spousty svobodně, nekonvenčně nebo umělecky smýšlejících lidí.
O čem přesně mluvím, se můžete dočíst třeba tady.
Takže když jsem jakousi náhodou našla na instagramu autora těchto fotek, strávila jsem opravdu dlouhou dobu prohlížením si jeho úchvatných fotografií.
No a teď jsem jen tak náhodou narazila na jejich výstavu v Praze na Černém mostě. Dalo by se čekat, že když to dílo relativně znám, nemůže mě už víc nadchnout, ale přeci jen jsem u prohlížení těch obrázků vydržela znovu pěknou chvíli. Jen se divím, že se kolem nemotalo více lidí. To už ani tyhle netradiční výjevy na dechberoucích fotkách Marka Musila nedokážou na chvíli zabrzdit náš uspěchaný život? Víte, že autor vydal kolekci fotek s tímto tématem knižně? Tak tahle kniha je také na mém wishlistu už pěknou chvíli. Hold nadšeně fandím všem originalitám tohoto typu! Úžasný
Pak mi mohou takhle krásně vylepšít náladu jedenoho klasicky chaoticky vyhlížejícího dne.

Říjnová knižní výzva II.

Středa v 12:30 | Michaela |  Knižní výzva

Případ nevěrné Kláry - Michal Viewegh

Tuto knihu jsem jednou uloupila v mámině knihovničce, že si ji přečtu cestou vlakem. No, jela jsem ráno ještě za tmy a několikrát přestupovala, víte jak to při takových přesunech, kdy ani pořádně nevíte, kam jedete, ale zároveň tam musíte být včas, chodí. Zkrátka moc jsem toho nepřečetla.
Já zas až tak často hromadnými přepravními prostředky necestuji, ale při příští příležitosti jsem si knihu vzala opět s sebou, díky své skladné povaze. Stala se z ní taková má cestovní kniha a většinou jen ležela na dně batohu, kdybych se náhodou někde nudila při čekání.
Několikrát jsem ji odložila a nebyla schopná ji dočíst. Za normálních okolností takový typ knih moc nečtu, ale někde v půlce knihy mě děj konečně začal bavit a zjistila jsem, že chci vědět, jak to dopadne.
Tak jsem se přemohla a právě dočetla. Jakožto čtenář převážně fantasy ji shledávám čtivou, sem tam i zábavnou a tedy pro svůj účel postačující. Četla se mi dobře a lidé, kteří rádi čtou české autory, by ji určitě neměli opomenout. Ale upřímně, pro mne to bude jen další knížka od českého autora, kterou jsem dočetla do konce a pak seděla a pokládala si znovu tu samou otázku: co jsem vlastně od toho čekala jiného?

Řasenka Rimmel - Extra 3D lash

Úterý v 15:40 | Michaela |  Kosmetický šuplík
Tak jsem si myslela, že mi konečně sedí řasenka s umělým kartáčkem.
Kartáček je opravdu skvělý, na to jak ty umělé nemám ráda, vykouzlím si s ním krásné přirozeně hezčí řasy. Horší je to s produktem jako takovým. Řasenka sice neslibuje žádnou voděodolnost, ale přeci jen předpokládám, že zvlhlé oči od větru by zvládnout měla, pokud předtím pořádně zaschla. Nemám s ní problém, když je to jediný produkt, který mám na očích. Ale se stíny mi tropí neplechu, což vůbec nechápu.
Takže jsem si zase obhájila důvod, proč své řasy ničím neustálým používáním voděodolných řasenek.
Tenhle kus vypotřebuji, protože často chodím ven jen s řasenou, ale další si zřejmě nekoupím.

Týden se oblékej jako teenager

15. října 2018 v 8:15 | Michaela |  Týdenní úkol
Tento rok jsem měnila pas. Komentáře, že nyní vypadám mladší než před těmi deseti lety, mi vnukly myšlenku, že bych se chtěla zkusit oblékat chvíli podle teenage trendů. Proč? Já trendy ve své době moc nesledovala, skoro vůbec - byla jsem zarytá fanynka rocku a metalu, popřípadě všeho, čeho jsem mohla mít hodně za málo peněz. Což svým způsobem podstatně ovlivnilo můj současný styl oblékání, přestože se za těch pár let podstatně změnil. Říkám si - když bude nejhůř a nebudu mít nápady, co na sebe, mohu nakupovat i v dětské konfekci, už vím, že velikost 158 nemám problém navléci.
Takže ano, tento týden přijímam výzvu: Týden se oblékej jako teenager.
Chtěla bych si zkusit každý den něco trochu jiného, trochu jiný styl a zároveň co nejvíce vykouzlit z oblečení, které už mám ve svých přeplněných skříních. Samozřejmě celý týden chodím do práce, takže ve svých kreacích budu muset reagovat i na pracovní potřeby a věci s tím spojené.
Tak hurá do toho! Koncem týdne se těšte na vyhodnocení, jak se mi dařilo, či nikoliv. Vážně doufám, že tohle bude pořádná zábava...

Podzimní věnec na dveře

14. října 2018 v 10:14 | Michaela |  Tvořivá
Už dlouhou dobu obdivuji krásně ozdobené věnce na dveřích kamkoli se hnu. Já byla zvyklá akorát na adventní, na ten jsem si vždycky udělala čas, ale ostatní sezony zůstávaly naše vchodové dveře holé, strohé a smutné. V létě mi to ani nepřijde, když jsou všude po oknech truhlíky, ale když se sundají, najednou je ten prostor kolem dveří takový neveselý.
Takže jsem se letos hecla, naběhla do hobby obchodu u nás v městečku a nakoupila vše, co by se mi na takovém věnci líbilo.
Na jeho výrobu toho nakonec ani nepotřebujete mnoho. Stačí nějaký základní věnec, já koupila z proutí, ale viděla jsem krásné z nějakého plastu, co vypadá, jakože ho tvoří jen nějaké zelené lístečky... Nějaké barevné větvičky, lístečky, žaludy a mašle z pytloviny, které jsem nakonec ani nepoužila. Také se vám bude hodit drátek a tavná pistoli, aby se vše udrželo na svém místě.
Zapojte fantazii a aranžujte zvolené ozdoby, dokud nejste spokojeni s výsledkem.
Do proutí se dá krásně vše zaplést, ale přeci jen, chci dát věnec ven na dveře a tam teď často fouká vítr, tak jsem přeci jen veškerou tu parádu radši pojistila drátem a tavnou pistolí.
No a tohle je výsledek: