Červen 2018

The Greatest Showman

18. června 2018 v 9:30 | Michaela |  Hudba, filmy a knížky
Spojení filmu a muzikálu právě v téhle formě mi opravdu vyrazilo dech. Od února, kdy jsem byla na jednom z našich muzikálů naživo, jsem je začala víc poslouchat a vyhledávat a nelíbí se mi všechno, ale některé jsou vážně pecka!
A tak od té doby mi tu místo rocku a metalu, které jsem poslouchala více méně vždy, zní teď i muzikálové hity. Ale já hold občas takové výkyvy ve vkusu mám...
No a mým absolutním favoritem za poslední asi měsíc je The Greatest Showman.
Složitý a zároveň jednoduchý příběh jednoho chudého, ale nadšeného malého chlapce, který vyroste ve stejně "praštěného" snílka a čelí tak s trochou štěstí v neštěstí očekávatelným problémům i fantastickým úspěchům. Až je toho na jednoho člověka, přestože takového, najednou moc... Mám ráda takové příběhy kde dobrý úmysl má ne až tak šlechetný podtext a navzdory veškerému bájení zní v podstatě reálně.
Přiznávám, k podívání se mě donutilo až, když jsem si uvědomila, že hlavní roli má představitel jednoho z mých oblíbených komiksových hrdinů (Hugh Jackman), o němž jsem do té doby nevěděla, že má úžasný hlas a vlastně umí zpívat, protože se po takových věcech moc nepídím. Asi bych měla, ale to bych se připravila o skvělá překvapení..
Největšího showmana tedy doporučuji všema deseti a budu si muset pustit Oscary ověnčený La La Land, přestože jeho soundtrack jsem ani jako pozadí k uklízení moc dlouho nevydržela poslouchat. Filmu dám tedy ještě šanci a vám dám ráda příště vědět svůj názor.

Krásný den k novým začátkům

17. června 2018 v 11:06 | Michaela |  Ze života
Když jsem se ráno probudila, s mírným bolehlavem ze včerejšího povedeného grilování, prolétlo mi hlavou, že proč ne zrovna teď? Když už člověk o něčem přemýšlí, přemýšlí pár týdnů, neměl by realizaci odkládat, protože jinak bude přemýšlet tak dlouho až si to rozmyslí a pak si možná bude nadávat...
Takže jsem tady a pokouším se napsat první článek, úvod do mého světa - světa ve kterém má přednost na první pohled vše co hezky vypadá, ale když přijdete blíž, zjistíte, že to není až tak jednoduché, pokud chcete něco zjišťovat, jelikož já nejsem dobrá ve vysvětlování věcí...
A co ode mne ještě můžete čekat? Hudební a filmové tipy, názor na nějakou knížku, sem tam rádoby vtipný komentář každodenního života. Budu se snažit nabídnout vám i užitečné info a pár fotek ze svých výletů - ať už někam na in-line stezku nebo za něčím zajímavým k vidění.

Já jsem Michaela a vítám vás Za barevným sklem!